Thorning-Grathe-Vium Pastorat

  • Velkommen
  • Aktiviteter
    • Børn og familie
    • Musik og kultur
    • Gudstjenester
  • Livsbegivenheder
    • Dåb
    • Bryllup
    • Konfirmation
    • Bisættelse og begravelse
  • Kontakt
    • Ansatte
    • Thorning menighedsråd
    • Grathe menighedsråd
    • Vium menighedsråd
    • Referater
    • Kirkebladet
Kontakt

        KIRKEBLADET

Klik på linket for at læse sognets kirkeblade:

Kirkeblad oktober - november - december - januar 2026/2027

 

Kirkeblad Juni - Juli - August - September 2026

 

Kirkeblad Marts - April - Maj 2026

 

Kirkeblad December - Januar - Februar 2025/2026

 

Kirkeblad September - Oktober - November 2025

 

Kirkeblad Juni - Juli - August 2025

 

Kirkeblad Marts - April - Maj 2025

 

Kirkeblad December - Januar - Februar 2024/2025

 

Kirkeblad September - Oktober - November 2024

 

 

 

Thorning-Grathe-Vium Pastorat

Blichersvej 31A 
Thorning

8620  Kjellerup 

 

 

THORNING: CVR – nr 81771057

EAN – nr. 5798000854925

GRATHE: CVR- nr 18220113 

EAN- nr. 5798000853966

VIUM: CVR – nr 65536919

EAN – nr. 5798000856455

Sognepræst (vikar) Julie Hejslet Kajgaard

Tlf.: 23447619 og mail: julka@km.dk

Træffes ikke fredag

 

Sognepræst Mikael Holst Kongensholm

Tlf: 21606005 og mail: mik@km.dk

Træffes ikke mandag

(ansat 25% i Thorning-Grathe-Vium)

Fælles kirkekontor i Kjellerup

Kirkebakken 8, 8620 Kjellerup

Kordegn Eva Bækgaard

Tlf: 24885352 og mail: evabp@km.dk

Telefontid:

Mandag 9.00 - 12.00

Onsdag 14.00 - 16.30

Fredag 9.00 - 12.00

 

 

Log på ChurchDesk
ChurchDesk